דף הבית חדשות בתוך עשור בלבד: קנט שילמה למגדלי צמחי הנוי כ-31 מיליון ש"ח

בתוך עשור בלבד: קנט שילמה למגדלי צמחי הנוי כ-31 מיליון ש"ח

31.07.2022
קטגוריה : חדשות

בנוסף, קנט שילמה למעלה מ-14 מיליון ש"ח לנזקים שאירעו לבתי הצמיחה בשש העונות האחרונות

הנזקים הגדולים  שמביא עימו משבר האקלים אינם פוסחים על מגדלי צמחי הנוי והמגדלים בבתי הצמיחה. בתוך כעשור בלבד פיצתה קנט את מגדלי צמחי הנוי בכ-31 מיליון ש"ח. בנוסף, קנט שילמה למעלה מ-14 מיליון ש"ח לנזקים שאירעו לבתי הצמיחה בשש העונות האחרונות. כך עולה מסיכום נתונים שערכה הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות לקראת חידוש הביטוח לעונת 2022-2023. מרבית הנזקים נגרמו כתוצאה מאירועי קיצון, ההולכים והופכים תכופים יותר, ובכללם אירועי סערה, קרה, אירועי אקלים שונים ושיטפון.

ביטוח נזקי הטבע לצמחי הנוי קנט מציעה למגדלים  ביטוח בהשתתפות עצמית נמוכה של 5% במרבית המקרים בהתאם למפורט בחוזה הביטוח. הביטוח מתבסס על מחיר מרבי קבוע מראש בשקלים, עבור מרבית הגידולים, וניתן לבחור בין שלוש רמות ביטוח הנבדלות זו מזו בדמי הביטוח ובסכומי הפיצוי המרביים.

ביטוח אסונות טבע, המתאפשר לאלו שרכשו את ביטוח נזקי הטבע, מכסה נזקים שיגרמו כתוצאה מאירוע אקלימי, מחלה או תקיפת מזיקים שלא ניתן להתגבר עליהם ושיגרמו באופן ישיר לנזק כמותי לגידול המבוטח. הביטוח מיועד לכל הגידולים (למעט גיאופיטים ושתילים), עלותו נמוכה מאוד והוא משלים כיסוי ביטוחי מורחב. לאור הגידול בהיקף מקרי הקיצון  כתוצאה ממשבר האקלים, בקנט ממליצים למגדלים להגן על השקעותיהם ולרכוש גם ביטוח זה.

יצויין כי ביטוח צמחי הנוי אינו כולל את השתילים הרב שנתיים או  את חומר הריבוי. כדי לבטחם, על המגדל לסמן את מספר השתילים בכל חלקה.

למעלה מ-14 מיליון ש"ח פיצויים לנזקים לבתי הצמיחה

בשש העונות האחרונות פיצתה קנט את מגדלי בתי הצמיחה המבוטחים בכ-14.5 מיליון ₪, כתוצאה מאירועים נקודתיים, עוצמתיים מאוד ובלתי צפויים שהסבו נזק לבתי הרשת, החממות והמנהרות. במרבית המקרים הנזקים נגרמו כתוצאה מרוחות חזקות, סערה וברד שגרמו לנזקים עצומים לחממות ולגידולים עצמם. בחלק גדול מהמקרים בתי הצמיחה לא היו מבוטחים וכך נגרמו לחקלאים נזקים כלכלים כבדים. בקנט מציינים כי ביטוח גידולי צמחי הנוי אינו כולל את ביטוח בתי הצמיחה ובתי הרשת. לשם כך קנט מציעה למגדלים ביטוח נפרד לבתי הצמיחה  הביטוח מהווה השלמה לביטוח הגידולים, ונותן מענה ביטוחי מקיף, שקט נפשי ורשת ביטחון כלכלית מלאה. ביטוח בתי הצמיחה מכסה נזקים ישירים למבנה ולרכוש המבוטחים כתוצאה מסיכונים – ברד, סערה, שיטפון, שלג, אש ופגיעה תאונתית. עלות ביטוח בתי הצמיחה  נמוכה יחסית, ובמקרה של נזק לבית צמיחה, קיומו של ביטוח זה מצמצם את הפגיעה הכלכלית הקשה לחקלאי. בקנט מדגישים כי במקרה של נזק לגידול במבנה כתוצאה מהתמוטטות במבנה שאינו מבוטח, תגדל ההשתתפות העצמית לגידול.

השנה קנט מציעה ביטוח לבתי הצמיחה מסוג חממות בתנאים משופרים למצטרפים חדשים, ונותנת להם הנחה משמעותית בגובה של 30% בדמי הביטוח. ההנחה תינתן מסכום דמי הביטוח המלא, למצטרפים חדשים בלבד לביטוח, בכפוף להצטרפות לא יאוחר מיום 30.09.2022.

קנט עוברת לדיוור ירוק

חידוש ביטוח צמחי הנוי השנה עושה היסטוריה קטנה. החל מחידוש הביטוח לעונת 2022-2023, קנט עוברת לדיוור ירוק. במקום משלוח טפסי הביטוח בדואר, הדיוור יעשה, החל מהשנה, למיילים בלבד. לא עוד ניירת. לא עוד הדפסות. כל מגדל בענף צמחי הנוי יקבל, ישירות למייל, את טפסי ההצטרפות וקישורים (לינקים) למידע כללי בנושא הביטוח וחוזה הביטוח. במקביל תישלח למגדל גם הודעת SMS אודות חידוש הביטוח. בכוונת קנט להרחיב את המשלוח במיילים, הידידותי לסביבה, לכלל המגדלים ולכלל הביטוחים שיחודשו מעתה ואילך.

כניסה לאיזור אישי

* ח.פ / ת.ז
* טלפון נייד

קיימת אפשרות להגדיר סיסמא קבועה להתחברות + ניהול לשינוי סיסמא באיזור האישי

* הזינו קוד שקבלתם ב-SMS
* הזן את הקוד שנשלח למייל שלך
* שם משתמש
* סיסמא

זיהוי נכשל