דף הבית חדשות קנט משפרת את ביטוח דבש הדבורים: מגדילה את סכומי הפיצוי ואת הכיסוי הביטוחי

קנט משפרת את ביטוח דבש הדבורים: מגדילה את סכומי הפיצוי ואת הכיסוי הביטוחי

13.04.2022
קטגוריה : חדשות

בשנים האחרונות אנו עדים לירידה מתמשכת בהיקף הדבורים בעולם. מדובר בתופעה מדאיגה היות והליך ההאבקה שמבצעות הדבורים אחראי ישירות לתוצרת של 40% מהמזון העולמי. המצב לא נעלם מהמחוקקים בישראל, ובנובמבר האחרון הודיעה הכנסת כי היא מציבה 2 כוורות בגן הארכיאולוגי שבתחומה. על פי פרסום ב"ישראל היום" בכך הכנסת הצטרפה ליוזמה דומה שננקטה בפרלמנטים נוספים בעולם.

בימים אלה מחדשת המועצה לייצור ושיווק דבש את ביטוח דבש הדבורים לעונת 2022 באמצעות קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות. הביטוח מגן על הדבוראים מפני חוסר ביבול הדבש ובכך ממזער את הפגיעה ביכולתם הכלכלית. יצויין כי הממשלה משתתפת ב-80% מדמי הביטוח.

במסגרת חידוש הביטוח, שופר החוזה  והותאם לצרכי המגדלים ובכלל זה הוגדל סכום הפיצוי במקרה של נזק לנחיל והוא עומד על 600 ₪ לנחיל (לעומת 400 ₪ לנחיל בשנה שעברה). נוסף כיסוי ביטוחי כנגד נזקי חום ונוסף כיסוי גם לכוורות הנמצאות לצרכי האבקה במטעי אבוקדו. היבול המבוטח הוא 16 ק"ג דבש לכוורת.

בנוסף, הביטוח מכסה תמותה מוחלטת או אובדן מלא של הנחיל כתוצאה מסיכונים של קרה, סערה או שיטפון שאירעו בטרם תחילת ייצור הדבש בכוורת.

את הכוורות יש להציב בנקודות הרעייה (לצורך ייצור דבש אביבי או קייצי או לצרכי האבקה ולצורך הכנת הנחיל במהלך תקופת הביטוח) לפני תחילת תקופת הפריחה.

 

לחוזה ולטפסי הצטרפות לביטוח

כניסה לאיזור אישי

* ח.פ / ת.ז
* טלפון נייד

קיימת אפשרות להגדיר סיסמא קבועה להתחברות + ניהול לשינוי סיסמא באיזור האישי

* הזינו קוד שקבלתם ב-SMS
* הזן את הקוד שנשלח למייל שלך
* שם משתמש
* סיסמא

זיהוי נכשל