קנט מתריעה מפני מזג האוויר הסוער בימים הקרובים וקוראת לחקלאים להיערך בהתאם

29.01.2024
קטגוריה : חדשות

קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, מתריעה מפני מזג האוויר הסוער הצפוי והרוחות העזות, שיפקדו את אזורנו במהלך הימים הקרובים וקוראת לחקלאים להיערך בהתאם. על פי נתוני השירות המטאורולוגי חל  מהיום, יום ב' 29.01.24 לקראת הערב,  יעשה  גשום, קר וסוער מצפון הארץ ובמרכזה וקיים חשש להצפות בערים ולשיטפונות בנחלים.

בעקבות זאת, קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, מנחה את המגדלים לחזק את החממות וכן את יריעות הפלסטיק והפוליאתילן המשמשות לכיסוי החממות ותעלות הרוח. זאת במטרה למנוע קריסה של החממות, וכן למנוע חדירתם של קור ומשקעים לחממות, העלולים להשמיד לחלוטין את היבולים.  יחד עם זאת, בקנט מציינים כי כמעט ולא ניתן למנוע את הנזק שמזג האוויר הסוער עלול לגרום לגידולים בשטחים פתוחים.

בקנט מזכירים כי בסערות דומות לזו הצפויה בימים הקרובים, התקבלו בקנט מאות הודעות נזק של חקלאים. עיקר הפגיעות שנגרמו היו לגידולי הירקות וכן למטעים שונים ברחבי הארץ. הנזקים נגרמו בעיקר כתוצאה מהרוחות שגרמו לנשירה נרחבת של פרי, הצפות של שטחי גידול, נזקי ברד לגידולים וקריסה של בתי צמיחה וקרה שפגעה בגידולים. במקרים דומים הגיע סכום הפיצויים ששילמה קנט למגדלים לעשרות מיליוני שקלים.

זיהוי נכשל