דף הבית חדשות קנט פיצתה את מגדלי הדגים בכ-24 מיליון ש"ח בשלוש השנים האחרונות

קנט פיצתה את מגדלי הדגים בכ-24 מיליון ש"ח בשלוש השנים האחרונות

01.05.2022
קטגוריה : חדשות

על פי נתוני משרד החקלאות, הישראלי הממוצע צורך כ-18 ק"ג דגים בשנה (נכון לשנת 2020). אמנם מרבית הדגים הנרכשים בארץ הינם מייבוא, אבל לדג הישראלי הטרי יתרונות רבים ובכללם טריות וחיי מדף ארוכים יותר. גם ברמה הלאומית לייצור המקומי, כחול לבן, חשיבות רבה בכל הקשור לביטחון תזונתי ולאי-תלות במדינות זרות. אולם, על מנת להצליח ולספק את התוצרת הישראלית, מגדלי הדגים נאלצים להתמודד לא רק עם הייבוא, אלא גם עם נזקי מזג האוויר ותופעות הקיצון ההולכים ומחריפים בשנים האחרונות. ההתחממות הגלובאלית, ממנה מושפעים בראש ובראשונה הגידולים החקלאיים ובכללם גידולי המדגה, גורמת לנזקים גדולים  למגדלים, נזקים שספק אם ענפים אחרים במשק הישראלי היו מצליחים להתמודד איתם.

על פי נתוני קנט, הקרן לביטוח נזקי טבע בחקלאות, בשלוש השנים האחרונות בלבד פיצתה קנט את מגדלי הדגים בכ-24 מיליון ש"ח. מרבית הפיצויים שולמו עבור נזקים שנגרמו כתוצאה ממחלות, חוסר חמצן ושינויים בטמפרטורת המים. נתון זה ממחיש את הסיכונים והחשיפה של הענף לנזקים ואת החשיבות שיש לביטוח בשמירה על יציבות פיננסית בקרות נזק.

בימים אלה קנט, בשיתוף ארגון מגדלי הדגים, החלה בחידוש ביטוח המדגה לעונת 2022-2023. במסגרת חידוש הביטוח עודכנו טבלאות סכומי הביטוח וסכומי הפיצוי מירביים. עודכנה הגדרת תקופת הקיץ לצורך עומסי אכלוס ונוספו הגדרות לבריכה אינטנסיבית ולבריכת עפר. בבריכת עפר נוסף גם סעיף של תנאי גידול נדרשים.

כמדי שנה, גם השנה יוכלו המגדלים לבחור בין 4 רמות ביטוח, הנבדלות בסכומי הפיצוי המירביים לטון, בהתאם לצרכים של כל מגדל.

המועד האחרון להצטרפות לביטוח: 31/5/2022.

לצפייה בחוזה ולטפסי הצטרפות לביטוח

כניסה לאיזור אישי

* ח.פ / ת.ז
* טלפון נייד

קיימת אפשרות להגדיר סיסמא קבועה להתחברות + ניהול לשינוי סיסמא באיזור האישי

* הזינו קוד שקבלתם ב-SMS
* הזן את הקוד שנשלח למייל שלך
* שם משתמש
* סיסמא

זיהוי נכשל